Wiosna 2018

Kochane mamy, drodzy rodzice!

Dominika Olaszek

Zima w mieście często ma kolor szaro-bury. Nic więc dziwnego, że z utęsknieniem czekamy na pierwsze oznaki wiosny. W tych poszukiwaniach prym wiodą dzieci, co wynika z ich naturalnej ciekawości świata i spontanicznej chęci poznawania przyrody. Wykorzystajmy ten zapał i rozwijajmy go poprzez jak najczęstsze spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Zmienna aura niech nas nie zniechęca – pamiętajmy, że nie ma złej pogody, są tylko źle dobrane ubrania! 
 
Wiedzą o tym doskonale dzieci i nauczycielki z Zielonego Przedszkola na warszawskim Targówku, w którym większość zajęć odbywa się na zewnątrz. To tu, w przestrzeni miejskiej, przedszkolaki uprawiają ogród, mają swój własny sad oraz możliwość opiekowania się zwierzętami. Kim jest Matylda, Klementyna i Tycia? Dowiecie się tego z naszego wywiadu z Magdaleną Milczewską, założycielką i dyrektorką Zielonego Przedszkola. 
 
Po zabawie na świeżym powietrzu – czas na odpoczynek. Nic lepiej nie wycisza dzieci niż wspólne czytanie. Pozwala oderwać się od rzeczywistości i przenieść w krainę baśni. Rozwija wyobraźnię, erudycję i poszerza horyzonty. Do tego zacieśnia więź z rodzicami i jest źródłem wspaniałych wspomnień. O tych i innych zaletach czytania z dzieckiem opowie nam Monika Olczyk, koordynatorka projektu Bajkodzieło z Fundacji Przystanek Twórczość. 
 
Większość mam chce zapewnić dziecku jak najlepszy start i zadbać o nie jeszcze zanim się narodzi. Jak to zrobić? Dbając o siebie, w tym o swoją dietę. Porozmawiamy na ten temat z dietetykiem mgr Pauliną Róg. 
 
Życzymy Wam pięknej wiosny!

Dominika Olaszek,
Redaktor naczelna magazynu DaDa

Czytaj online